سرمایه گذاری در قبرس شمالی : قبرس شمالی یک جزیره زیبا و رویایی با سواحل و مناظری خیره کننده در نزدیکی ترکیه و یونان در آب های مدیترانه است. اکثر واحد های ساختمانی این جزیره چه ویلایی و چه آپارتمانی قبل از تکمیل، به فروش می رسند.

قبرس شمالی در سال های اخیر سیاست های خود را مبتنی بر جذب سرمایه تنظیم کرده است. سرمایه گذاری در قبرس شمالی در حال حاضر یکی از پرسود ترین موقعیت های تجاری و اقتصادی به حساب می آید. این کشور با سرعت بالایی در حال ساخت و ساز است و با آب هوای معتدل خود در قلب مدیترانه، به مقصد سرمایه گذاران بسیاری مبدل شده است.

شما می توانید با خرید ملک در این کشور از اقامت آن برخوردار شوید. به همین خاطر حوزه معاملات املاک در حال حاضر از پر جنب و جوش ترین حوزه های اقتصادی این کشور است. از آنجایی که ارزش املاک در این کشور در طی دو سال اخیر تقریبا 150 درصد رشد داشته است و با توجه به واحد پولی در خرید و فروش ملک و ماشین در این کشور یعنی پوند انگلیس، سرمایه گذاری در قبرس شمالی می تواند به یکی از پر بازده ترین سرمایه گذاری ها تبدیل شود.

به گفته سایت Visual Capitalist قبرس شمالی در لیست 10 کشور برتر جهان جهت سرمایه گذاری، در رتبه 6 واقع شده است. همچنین طبق بررسی های مجله فوربس و قبرس شمالی در صدر جدول بهترین مکان برای سرمایه گذاری در سال 2021 و 2024 قرار گرفته است.

 

سرمایه گذاری در قبرس

 

روش های های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

به طور کلی چهار روش برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد.

 1. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی
 2. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 3. سرمایه گداری از طریق خرید اوراق قرضه
 4. سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی
 5. سرمایه گذاری در صنعت توریسم

هریک از روش های بالا مزایای مربوط به خود را دارد که ما به طور کامل در ادامه به آنها پرداخته ایم. این چهار روش از محبوب ترین و پر سود ترین راه های سرمایه گذاری در قبرس هستند.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 1. وراثت و عرصه اعیان: در بسیاری از کشور های اروپایی و آسیایی، بخاطر بعضی دلایل سیاسی شما در صورت خرید ملک نمیتوانید مالک دائمی آن باشید مگر آنکه تابعیت آن کشور را دریافت کرده باشید. این به آن معناست که امکان دارد مالکیت ملک شما از دست شما خارج گردد. اما در قبرس شمالی شما مالک قطعی ملک و زمین ملک خود هستید و پس از شما وراثین شما مالک آن خواهند شد. به این معنا که شما خاک را خریداری می کنید.
 1. قوانین مالیاتی منطقی: بر خلاف دیگر کشور های اروپایی، مالیات در قبرس شمالی سنگین و پر هزینه نیست و این کشور بیشتر به ارزش سرمایه گذاری شما اکتفا می کند. بدین صورتکه شما تنها یکبار به هنگام خرید ملک مالیات پرداخت خواهید کرد و مانند کشورهای اروپایی سالانه ملک شما شامل مالیات نمی شود. بعلاوه در هنگام فروش ملک هم فروشنده هیچ مالیاتی به دولت پرداخت نخواهد کرد.
 2. نبودن محدودیت قیمتی در خرید ملک: برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی و ترکیه، در قبرس شمالی محدودیت قیمتی خاصی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک وجود ندارد. به این معنا که حتی با خرید یک سوئیت کوچک، می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد. این ویژگی قبرس شمالی را به یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی که به دنبال زندگی در یک کشور خارجی با هزینه‌های معقول هستند، تبدیل کرده است.
 3. نداشتن محدودیت زمانی در فروش ملک:یکی دیگر از مزایای مهم خرید ملک در قبرس شمالی این است که محدودیت زمانی برای فروش ملک وجود ندارد. این به این معناست که خریداران ملک می‌توانند بلافاصله پس از خرید، ملک خود را بفروشند بدون اینکه نیاز به گذراندن مدت زمان خاصی داشته باشند. این ویژگی، قبرس شمالی را به یک بازار جذاب برای سرمایه‌گذاران ملکی تبدیل می‌کند زیرا امکان نقد شدن سرمایه به سرعت و بدون محدودیت وجود دارد.این آزادی در فروش ملک می‌تواند به دلایل مختلفی برای خریداران جذاب باشد، از جمله:
  • انعطاف‌پذیری مالی: خریداران می‌توانند در صورت نیاز به نقدینگی، به سرعت ملک خود را به فروش برسانند.
  • کاهش ریسک: در صورت تغییر شرایط بازار یا شرایط شخصی مانند تغییر نوع اقامت یا منصرف شدن از داشتن اقامت، امکان خروج سریع از سرمایه‌گذاری وجود دارد.
  • تجارت و سرمایه‌گذاری: افرادی که در زمینه خرید و فروش ملک فعالیت می‌کنند، می‌توانند بدون نگرانی از محدودیت‌های زمانی، به کسب و کار خود ادامه دهند.

  با این حال، همانند هر نوع سرمایه‌گذاری دیگر، بررسی دقیق قوانین و مقررات محلی و استفاده از مشاوره حقوقی و ملکی معتبر بسیار حائز اهمیت است.

 4. نرخ تورم و بیکاری: با توجه به میل شدید این کشور به توسعه و سیاست های جذب سرمایه، نرخ بیکاری نزدیک به صفر است و تورم در بعضی بازه ها حتی منفی بوده است.البته تورم ملک در قبرس شمالی سالانه مابین 15%-20% تخمین زده شده است که این تورم ناشی از تورم فشار تقاضا می باشد نه تورم فشار هزینه.
 5. واحد پول پر ارزش پوند: خرید ملک در قبرس شمالی با واحد پول پوند انگلستان انجام می شود. انواع دیگر سرمایه گذاری نیز با واحد یورو امکان پذیر است. به این معنی که پشتوانه سرمایه شما یک واحد پول پر ریسک با نوسانات کاهشی نمی باشد و شما همواره از ارزشمند تر شدن سرمایه گذاری خود مطمئن هستید
 6. قیمت های معقول: در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، قیمت ملک در قبرس شمالی به طور میانگین یک دهم دیگر کشور های اروپایی و یک پنجم قبرس جنوبی است. این امر با وجود پتانسیل ها و سرعت رشد چشمگیر این جزیره معتدل مدیترانه ای، زیاد پایدار نخواهد بود.
 7. اخذ اقامت دائم برای شما و خانواده درجه یک: در انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانید ظرف 1 الی 3 ماه اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و پس از 7 سال به گرفتن کارت سفید که شامل حقوق شهروندی قبرس شمالی میباشد اقدام نمایید.
 8. شرط حضور در قبرس شمالی:شما برای اخد اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک، شرط حضور در این کشور را ندارید و تنها با سرمایه گذاری، اقامت خودتان، همسرتان و فرزندان زیر 18 سالتان را دریافت خواهید کرد.
 9. ارزش افزوده: در هنگام فروش ملک 8 درصد ارزش افزوده بر روی ملک شما محاسبه خواهد شد که این امر خود ضامن دیگری برای رشد سرمایه شما خواهد بود.
 10. شرایط جغرافیای و رفاهی: این جزیره که بخاطر حضور در دریای مدیترانه آب و هوای بی نهایت مطلوبی دارد، مثل یک بهشت رویایی است. تمام نقاط این جزیره دیدنی و توریستی است و سواحل مدیترانه در آن از زیباترین ها به شمار می آید.
 11. بیمه درمانی رایگان: اقرادی که در قبرس شمالی از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت می کنند شامل بیمه درمانی رایگان در مراکز دولتی می شوند.

در پی بحران های اقتصادی یونان، این جزیره در حال تبدیل شدن به یک قطب تجاری توریستی جدید است و به همین دلیل از شرایط رفاهی فوق العاده برخوردار است و سرمایه گذاری در قبرس شمالی خواهان بسیار یافته است.

 

 

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

خرید ملک در بین دیگر روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، محبوب ترین است. علت این امر مزایای بسیاری است که در این روش وجود دارد. اول از همه میزان بازده سرمایه گذاری بالا در این کشور است. قیمت املاک در قبرس شمالی بر خلاف دیگر کشور های اروپایی، به شدت در حال رشد است و در دو سال اخیر با رشد چشمگیر 150 درصدی مواجه بوده است. دوم اینکه با خرید ملک در قبرس شمالی شما اقامت قبرس شمالی را نیز کسب میکنید.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی، در حال توسعه ساخت و ساز در شهرهای مختلف خود با سرعت بالا می باشد. این امر باعث شده تا سرمایه گذاران زیادی این کشور را یک مقصد جذاب در نظر بگیرند. رشد قیمت ملک در هر کشور یا منطقه ای در وهله اول به میزان تقاضا برای خرید یا اجاره املاک در انواع مختلف و سپس به حجم ساخت و ساز و پاسخ به تقاضا در آنجا بستگی دارد. قبرس شمالی به دلیل داشتن شرایط جغرافیایی مناسب و مدیترانه ای، شرایط کار و تحصیل خوب، وجود امنیت پایدار، صنعت توریسم به شدت در حال رشد و بسیاری موارد دیگر، شاهد رشد بی سابقه ای در تقاضا برای مهاجرت، تحصیل و به طور کلی اسکان، بوده است.

به تبع این رشد و برای پاسخ به این تقاضای هنگفت، سرمایه گذاران بزرگی در حال احداث پروژه های ویلایی و آپارتمانی بسیاری هستند. این به آن معانست که اگر شما در خرید ملک در این کشور، به هر میزان، سرمایه گذاری کنید، شما ناگزیر از رشد و اعتبار سرمایه گذاران بزرگ دیگر نیز که در حال عمران و آبادانی شهر های این کشور هستند و بر ارزش ملک های آن می افزایند، برای رشد خود بهره گیری می کنید. به همین خاطر خرید ملک به محبوب ترین روش سرمایه گذاری در قبرس شمالی تبدیل شده است.

شاید جذاب ترین سیاست سرمایه گذاری در قبرس در جذب سرمایه را می توان تسهیلات ویژه آن برای خرید ملک به حساب آورد. شما با پرداخت 33 درصد از قیمت ملک به عنوان پیش پرداخت صاحب قطعی ملک در این کشور می شوید. پس از پرداخت پیش پرداخت، فرایند انتقال مالکیت نقدا طی خواهد شد تا امکان فروش همزمان ملک به چند نفر ناممکن شود. و مابقی مبلغ آن در طی 2 تا 8 سال آینده قسط بندی می شود. این کشور دارای قانون عرصه و عیان است. بدین معنا که، یک تبعه خارجی می تواند مالک دائمی بخشی از خاک آن کشور که برای آن پول پرداخت کرده است باشد. و پس از فوت مالک، وراثین او مالک ملک خواهند بود.

خرید ملک با اقساط بدون بهره

این موضوع یکی از جذاب ترین امکانات قبرس شمالی است. در حقیقت همانطور که پیش تر گفته شد شما می توانید با پرداخت 33 تا 35 درصد از قیمت ملک آن را خریداری کنید.  و ما بقی پول بین 2 تا 8 سال قسط بندی می شود.

اما مهم ترین نکته ای که در این ضمینه وجود دارد این است که شما در حقیقت می توانید بخشی از اقساط را از جیب خود پرداخت نکنید. شما با گارانتی اجاره ملک خود می توانید اقساط آن را پرداخت کنید. دانشجویان، کارجویان مهاجر و توریست ها از اصلی ترین مشتریان ملک شما هستند. به ویژه در حوزه توریست شما می توانید مبلغ قابل توجهی از اقساط خود را در فصول High Season بدست آورید که نیاز شما برای پرداخت اقساط را در ما بقی سال پوشش می دهد.

این امر با وجود رشد خوب ارزش املاک در قبرس شمالی، این جزیره را بیش از پیش برای سرمایه گذاری به یک انتخاب مطلوب برای تمامی اقشار تبدیل می کند.

 دقیقا چرا قیمت مسکن و املاک در قبرس رو به افزایش است؟

اولاً، از آنجایی که قبرس یک کشور جزیره ای است، مناطق قابل ساخت محدودی دارد. بنابراین، در تعادل عرضه و تقاضا، عرضه محدود باقی می ماند. ثانیاً، با افزایش هزینه های ورودی، شرکت های ساختمانی شروع به انعکاس هزینه های خود در ساخت و ساز های بعدی خواهند کرد.در حال حاضر سرمایه گذاری در قبرس شمالی بسیار برجسته است.

در قبرس شمالی تورم مسکن به دلیل تورم ناشی از فشار تقاضا می باشد بنابراین با تورم مسکن در ایران بسیار متفاوت است. تورم ناشی از فشار تقاضا زمانی اتفاق می افتد  که تقاضای کل بسیار سریع تر از عرضه کل افزایش یابد. این افزایش تورم شامل، افزایش واقعی تولید ناخالص داخلی و کاهش بیکاری اتفاق می‌افتد. این موضوع معمولاً به عنوان «پول زیاد، در تعقیب کالاهای معدود» توصیف می‌شود. لذا در قبرس شمالی سرعت تقاضای خرید بیشتر از سرعت ساخت و ساز می باشد که این برعکس تورم فشار-هزینه است.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با ثبت شرکت

سرمایه گذاری در قبرس شمالی دارای اقصاد و بازار بسیار بکری است که پتانسیل های آشکار زیادی را در خود جای داده است. این کشور در راستای ایجاد رشد اقتصادی در کنار بازار املاک، حمایت ها و تسهیلات زیادی را برای کارآفرینان و صاحبین کسب و کار فراهم کرده است.

مهم ترین نکته در این مورد آن است که شما لزوما نیاز به سرمایه هنگفت برای ثبت شرکت در این کشور ندارید. از آنجایی که قبرس شمالی سیاست های سختگیرانه ای در خصوص پول شویی و جرایم اقتصادی دارد، شما برای انجام فعالیت های اقتصادی کوچک نیز مثل راه اندازی یک مغازه، نیاز به ثبت شرکت دارید. این امر علاوه بر ایجاد فضای اقتصادی مطمئن تر و ایجاد ارتباط حسنه با سایر کشور های پیشرفته جهان، راه را برای دریافت اقامت موقت نیز برای شما هموار می سازد. کل این فرایند می تواند در طول 2 هفته انجام شود. البته با طی کردن بعضی فرایند های خاص و کم هزینه بعد از چند سال می توانید اقامت دائم نیز دریافت کنید.

این فرایند تنها شامل سه مرحله است. اول انتخاب نوع شرکت متناسب با شرایط و نوع فعالیت شما است. که می توانید از انواع شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مدنی، شرکت تضامنی یا شرکت سهامی انتخاب کنید و دفتر نمایندگی (که می تواند مغازه شما باشد) احداث کنید. پس از این مرحله، و انتخاب یک نام تجاری، تنها مدت کوتاهی را برای تایید آنها منتظر می مانید.

تمام این فرایند با کمک تیم وکلا و متخصصین پایسان که به قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی آگاه هستند، انجام می شود.

 

 

خرید اوراق قرضه در قبرس شمالی

این روش از سرمایه گذاری در قبرس شمالی شاید کم ریسک ترین روش نباشد ولی قطعا یکی از آسان ترین و بی دردستر ترین راه ها برای کسب اقامت است. در این روش شما با خرید 500 هزار یورو از اوراق قرضه این کشور، اقامت موقت برای خود و اعضای درجه 1 خانواده خود را دریافت می کنید. این سرمایه الزاما باید به مدت 3 سال در اوراق قرضه این کشور بماند.

در طول این سه سال شما اقامت موقت دارید و پس از طی شدن این مدت زمان، بدون دردسر اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یکی از روش‌های معمول برای دریافت اقامت در کشورهای مختلف است. این روش به افرادی اجازه می‌دهد که با اثبات داشتن تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان در کشور مقصد، اقامت دریافت کنند. قبرس شمالی نیز یکی از کشورهایی است که این نوع اقامت را ارائه می‌دهد

شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی:

 • سپرده بانکی: متقاضیان باید اثبات کنند که دارای درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان در قبرس شمالی هستند. لذا طبق تعرفه جدید اداره مهاجرت قبرس شمالی سرپرست خانواده باید مبلغ 33000 دلار آمریکا در یکی از بانک های قبرس شمالی سپرده داشته باشد.
 • عدم سوء پیشینه: متقاضیان باید مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه کیفری ارائه دهند.
 • بیمه سلامت: داشتن بیمه سلامت معتبر برای خود و خانواده از دیگر الزامات است.
 • ارائه درخواست: درخواست اقامت به همراه تمامی مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت قبرس شمالی ارائه می‌شود.
 • بررسی و تایید: مدارک و درخواست توسط مقامات مربوطه بررسی و در صورت تایید، اقامت صادر می‌شود

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور قبرس شمالی

کاملا قابل تصور است که یک کشور بکر و در حال توسعه، با آب و هوای معتدل در قلب دریای مدیترانه تا چه میزان توانایی جذب توریست را دارد. همانطور که پیش بینی می شد این کشور سالانه میزبان میلیون ها توریست از کشور های مختلف است.

این کشور با وجود داشتن هزینه های منطقی و مقرون به صرفه می تواند به یک مقصد جدید و بی نهایت جذاب برای گردشگران ایرانی تبدیل شود. با تمام این اوصاف زیرساخت های میزبانی از توریست ها در این کشور به نسبت تعداد توریست های بازدید کننده از آن، پاسخگو نیست. این امر تنها یک معنی دارد: فرصت… سرمایه گذاری در صنعت توریست قبرس شمالی یکی از دور اندیشانه ترین نقشه ها برای کسب کار و زندگی شما می تواند باشد.

شما با سرمایه گذاری در این حوزه می توانید با یک تیر چند نشان بزنید. هم می توانید درآمد ارزی بسیار مناسب به صورت پوند داشته باشید و هم به واسطه طی کردن مراحل قانونی سرمایه گذاری در این صنعت، از اقامت این کشور بهره مند شوید. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در قبرس شمالی نسبت بسیاری از کشور های دیگر عضو اتحادیه اروپا مقرون به صرفه است.

کار پس از سرمایه گذاری در قبرس شمالی

نکات زیادی در این ضمین وجود دارد. شما برای کار در قبرس شمالی نیاز دارید تا حتما به یکی از زبان های ترکی استانبولی یا انگلیسی مسلط باشید. زبان ترکی شانس استخدام شما را دو چندان می کند. تسلط به زبان انگلیسی نیز برای برخی مشاغل لازم است. اگر قصد دارید تا بدون سرمایه گذاری، وارد بازار کار در این کشور شوید لازم است که حتما توسط یک کارفرما در این کشور دعوت به کار شوید.

مدارک مورد نیاز جهت کار در قبرس شمالی:

 • ارائه درخواست ویزا کار
 • داشتن دعوتنامه کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مشخص کردن محل سکونت حداقل برای 6 ماه آینده
 • داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی بعضی آزمایشات پزشکی

بر خلاف قوانین ساده این کشور جهت سرمایه گذاری، قوانین استخدام مهاجرین در قبرس شمالی کمی سختگیرانه است. تمامی بنگاه های اقتصادی در این کشور به منظور استخدام مهاجرین باید ابتدا مورد ارزیابی قرار گیرند. مشاغل مورد نیاز، حجم پرسنل و پتانسیل مالی، از مهم ترین معیار های سنجش این شرکت ها است.

در صورتی که شرکت مورد نظر صلاحیت لازم را کسب کند آنگاه می تواند برای کارجویان خارجی Job offer ارسال کند. دقت داشته باشید که حتی دانشجویان مقیم این کشور نیز می توانند به صورت پاره وقت در واحد های صنفی این کشور فعالیت کنند. تحصیل در قبرس شمالی خود یکی از موضوعات پر طرفدار است.

مشاغل مورد نیاز بعد از سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 1. مشاغل مرتبط با گردشگردی: سالانه بیش از یک میلیون نفر از قبرس شمالی دیدن میکنند. پس به طور حتم صنعت گردشگری یکی از مشاغل پر سود این حوزه به حساب می آید. شش ماهه اول سال شمسی بیشترین حجم ورود توریست را به خود اختصاص می دهد و مشاغل در این زمینه بسیار متنوع است.
 2. واردات و صادرات: صنایع تولید در قبرس شمالی رونق کمی دارند به همین خاطر صادرات محصولات این کشور محدود به تولیدات کشاورزی و بعضی صنایع  است. واردات در این کشور رونق بسیار بیشتری دارد چراکه بیشتر احتیاجات سکنه این جزیره از طریق واردات تامین می شود. اگر تسلط خوبی به زبان انگلیسی یا ترکی داشته باشید به راحتی می توانی در این زمینه استخدام شوید یا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
 1. مشاغل حوزه بهداشت و درمان: با رشد روز افزون تجارت، سرمایه گذاری و مهاجرت، این کشور با کمبود شدید کادر درمان رو به رو است. مشاغل مربوط به این حوزه دارای حقوق و مزایای بسیار خوب و زیادی است.
 2. مشاغل حوزه فنی مهندسی: با این حال که صنعت در این کشور رونق چندانی ندارد اما همان صنایع اندک نیز با کمبود نیروی کار متخصص رو به رو هستند و حقوق و مزایای خوبی پرداخت می کنند.
 3. سالن های آرایشی: شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی آرایشگر و سالن آرایشی یکی از نیاز های پر درخواست در این کشور است. سطح دانش و تجربه آرایشگر های ایرانی بسیار بالاتر از آرایشگر های محلی این جزیره است. شما چه به عنوان آرایشگر استخدام شوید و چه سالن آرایشی خود را افتتاح کید در هر دو صورت سود خوبی خواهید برد.
 4. حوزه های تدریس: قبرس شمالی تمرکز و سرمایه گذاری زیادی بر روی دانشگاه های این کشور گذاشته است و سه دانشگاه اصلی این کشور یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه بین المللی قبرس، در حال حاضر از دانشگاه های مطرح در اروپا هستند. همین امر موجب شده تا تقاضای بالایی برای اساتید دانشگاهی در رشته های مختلف به وجود بیاید.
 5. حوزه دیجیتال و IT: به طور قطع کشوری با سرعت توسعه قبرس شمالی، نیاز های زیادی برای حوزه فناوری اطلاعات پیدا کرده است. تمامی افرادی که در حوزه تولید محتوای وب و سوشال مدیا و امور سئو مهارت داشته باشند به سرعت می توانند در این کشور به درآمد خوبی برسند.
 6. حوزه های مربوط به هنر و فنی حرفه ای: افراد با توانایی ها و مهارت های فنی مانند تعمیرات لوازم، جوشکاری، سیم کشی و شغل های مشابه و افراد هترمند در حوزه موسیقی، دنس و … شانس بالایی برای پیدا کردن شغل مورد نظرشان دارند
 7. ارز های دیجیتال و فارکس: بر خلاف ایران فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در قبرس شمالی قانونی است و صراقی های بسیار زیادی در این ضمینه وجود دارد

همچنین مهندسان کامپیوتر، برنامه نامه نویس ها و مهندسان معماری دارای یکی از بهترین بازار های کاری در این کشور هستند. تا جایی که می توان گفت این حوزه یکی از پر درآمد ترین حوزه شغلی در این کشور است.

 

 

نگاهی جزئی تر به عمق قبرس شمالی

شرایط کار و درآمد در قبرس شمالی: واحد پول مرجع در این کشور لیر ترکیه است.به عبارتی هزینه زندگی روزانه شما به صورت لیری خواهد بود. اما هزینه خرید ملک،خرید ماشین و اجاره ها براساس پوند انگلستان می باشد.  درآمد شما نیز در قبرس شمالی بسته به شغل شما میتواند به صورت پوندی  و یا لیری باشد. اما شایان ذکر است که حداقل حقوق در قبرس شمالی بالای 60 میلیون در ماه می باشد.یکی دیگر از مهم ترین نکات این کشور، قوانین مالیاتی ساده و کم هزینه تر نسبت به سایر کشور های اروپایی است که سرمایه گذاری در قبرس را جذاب می‌سازد.

تورم و امنیت: به دلیل جذب سرمایه های خارجی زیاد، نرخ تورم در این کشور صفر و در سال گذشته حتی منفی بوده است. نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین است. سیاست های اقتصادی پیشرونده این کشور موجب شده تا نرخ بیکاری تقریبا نزدیک به صفر باشد. این نرخ پایین بیکاری و تورم تاثیر مستقیمی روی امنیت در این کشور داشته به طوری که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار به صفر نزدیک است لذا قبرس شمالی عنوان پنجمین کشور امن دنیا و مابین کشورهایی با جمعیت زیر 1 میلیون نفر عنوان امن ترین کشور را به خود اختصاص داده است.

فرهنگ مردم قبرس شمالی: زبان مردم قبرس شمالی ترکی استانبولی است ولی به واسطه ارتباط زیاد با توریست ها و سرمایه گذاران خارجی، زبان انگلیسی در این کشور رایج است و مشکلی برای شما از لحاظ ارتباط وجود ندارد.

بزرگترین شایعه یا کذب در ارتباط با سرمایه گذاری در قبرس شمالی 

بسیار از افراد ایرانی که در سال های اخیر به دلایل مختلف به قبرس شمالی مهاجرت یا سرمایه گذاری کرده اند از تصمیم خود راضی هستند. برخی از این افراد با بررسی کردن قبرس و پیدا کردن موقعیت شغلی، خانه و زندگی خود را به قبرس شمالی انتقال داده اند. برخی از این افراد با درآمد و پشتوانه مالی که در ایران داشته اند شروع به زندگی و سرمایه گذاری در قبرس کرده اند و برخی از آن ها به دنبال خرید چند خانه یا ملک در قبرس شمالی هستند.  اما در این میان معدود افرادی هستند که از این تصمیم خود بسیار احساس نارضایتی دارند.

شعار این افراد این می باشد که اگر در قبرس شمالی ملک خریداری کنید صاحب اول و آخر ملکتان خودتان هستید. لذا ما در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که شعار این افراد یک حقیقت است یا یک کذب بزرگ. همان طور که در مقالات متعدد در این وب سایت ذکر کرده ایم قبرس شمالی یک کشور در حال توسعه می باشد که اوج شکوفایی این منطقه از سال 2019 هست. دلیل هجوم افراد از اقسا نقاط دنیا برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی موقعیت های جغرافیایی، شرایط سیاسی و آینده روشن این جزیره هست که اخیرا هم قبرس شمالی به شدت با جزایر اسپانیا مقایسه و پیش بینی هایی در این خصوص انجام می گیرد. حال چرا برخی از ایرانیان از سرمایه گذاری در قبرس شمالی ناراضی هستند.

با کمال تاسف اشتباه اول متوجه خود این افراد می شود که بدون آگاهی کامل مشاورین غیر متخصص در حوزه املاک یا اقتصاد را انتخاب کرده اند. لذا هدف این افراد از خرید ملک به طور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته است در نتیجه منجر به تصمیم نادرست در انتخاب ملک، شهر و منطقه نامناسب گردیده است. بیایید موضوع را کمی بیشتر بررسی کنیم. به طور کلی دو نوع سرمایه گذاری وجود: سرمایه گذاری کوتاه مدت و سرمایه گذاری بلند مدت. سرمایه گذاری کوتاه مدت معمولا با هدف حفظ ارزش دارایی انجام میشود. اما سرمایه گذاری بلند مدت با هدف افزایش ثروت انجام می گیرد.

سرمایه گذاری بلند مدت پتانسیل بازدهی بالاتری ارایه میدهد. بنابراین اگر سرمایه ای دارید که ظرف چندین سال آینده به آن نیازی ندارید سرمایه گذاری های بلند مدت یک گزینه عالی برای شماست. حال چرا برخی از خریداران این ادعا را دارند که اگر ملکی از قبرس شمالی بخرید صاحب اول و آخرش خودتان هستید. متاسفانه این افراد کسانی هستند که به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت، جهت حفظ ارزش دارایی هایشان بوده اند. این افراد به دلیل اینکه نمی خواهند داریی خود را به ریال ایران نگه دارند از طرفی به دلیل رکود مسکن در ایران تمایلی به خرید ملک در ایران ندارند یا نقدینگی کافی نداشته و بدنبال اقسلط بلند مدت هستند و در نهایت به دنبال اخذ اقامت کشور دیگری میباشن  تصمیم به سرمایه گذاری در قبرس شمالی گرفته اند.

هدف این افراد سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده اما متاسفانه ملک و مکانی که برای خرید انتخاب کرده اند مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت است. با یک مثال ساده این موضوع را بیشتر توضیح میدهیم اگر شما فردی هستید که در منطقه ای ملکی را انتخاب کرده اید که زمین های مناسب برای ساخت و ساز زیاد می باشد، و همچنین ملک شما پیش فروش با اقساط 36 ماهه یا 80 ماهه بدون بهره است و خریدارن آن منطقه جامعه ای هستند که طرفدار خانه های اقساطی هستند بنابراین، شما فردی هستید که سرمایه گذاری بلند مدت را انتخاب کرده اید. زیرا به هنگام فروش رقبای شما سازندگان قدر با شرایط عالی می باشند. البته از لحاظ سرمایه گذاری کوتاه مدت هم شما ضرری نکرده اید زیرا ارزش دارایی خودتان را حفظ کرده اید بعلاوه از لحاظ ارزی هم سود کرده اید.

ایرادات سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سیستم حمل و نقل عمومی: یکی از ایرادات اساسی سرمایه گذاری قبرس شمالی سیستم حمل و نقل عمومی میباشد. این کشور به جهت جمعیت کم، مسافت های کوتاه و همچنین قیمت بسیار کم اتومبیل توجهی به ارتقاء سیستم حمل نقل عمومی نکرده است. لذا افرادی که به دنبال اقامت بیش از یک سال در قبرس شمالی هستند بهتر است به فکر خرید یک ماشین باشند.

محدودیت‌های انتقال ملک: در برخی موارد، ممکن است محدودیت‌هایی برای انتقال مالکیت ملک به خارجی‌ها وجود داشته باشد. این می‌تواند فرآیند خرید و فروش ملک را پیچیده‌تر کند.

مسائل مربوط به مالکیت زمین: برخی از املاک در قبرس شمالی ممکن است دارای مسائل مربوط به مالکیت و مشکل سند باشند.این موضوع می‌تواند به دعاوی حقوقی و پیچیدگی‌های قانونی منجر شود.

مشکلات زبان: اگرچه بسیاری از افراد محلی  کاملا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما همچنان مشکلات زبانی ممکن است در تعاملات روزمره و قانونی ایجاد شود.

توصیه‌ها برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 1. تحقیق کامل: پیش از خرید ملک، تحقیقات دقیقی انجام دهید و از مشاوران حقوقی و ملکی معتبر استفاده کنید.
 2. بررسی مالکیت: اطمینان حاصل کنید که ملک مورد نظر دارای مالکیت قانونی است و هیچ‌گونه مسئله حقوقی مربوط به آن وجود ندارد.
 3. قرارداد شفاف: قرارداد خرید ملک باید شفاف و جامع باشد و تمامی جوانب قانونی و مالی را پوشش دهد.
 4. استفاده از وکیل: در طول فرآیند خرید، از وکیلی که با قوانین قبرس شمالی آشنا است، کمک بگیرید تا از تمامی حقوق خود مطلع باشید و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند فرصت‌های بسیار عالی سرمایه گذاری در قبرس شمالی باشد، اما باید با دقت و توجه به تمامی جوانب و گرفتن مشاوره از کمپانی های معتبر خطرات ممکن این کار را به حداقل برسانید. کمپانی پایسان با کمک وکلای مجرب محلی و کارشناسان فروش آموزش دیده و مسلط به زبان ترکی، با سابقه بیش از 10 سال در امور سرمایه گذاری و اقامتی ریسک های مسیر شما را به حداقل خواهد رساند

 

 

5/5 امتیاز